Witamy Wszystkich

strona ta powstała z myślą
o tych, których pasją są quady, motocross i adrenalina.
Jeśli posiadasz sprzęt motocrossowy, mieszkasz w okolicach Trójmiasta i nie masz
z kim jeździć - odezwij się
(
e-mail).
Jeżeli nie masz sprzętu, a chcesz się zarazić motocrossem - też się odezwij

 
 Supercross w Tucholi, powstają nowe kluby i tory MX…
  
W malowniczych Borach Tucholskich, a dokładniej w Tucholi zarejestrowano kolejny klub zrzeszających pasjonatów motocrossu. To co jest godne pochwały, to stuprocentowa akceptacja lokalnych władz samorządowych na propagowanie sportów motocrossowych i pomoc przy budowie toru na obrzeżach Tucholi w Plaskoszu. Głównym inicjatorem jest Marek Boliński prezes Stowarzyszenia Akces, którego pozdrawiamy i życzymy jeszcze większego entuzjazmu w realizacji pomysłów związanych z MX.
   Najlepszym dowodem na to, że istnieje zapotrzebowanie na takie inicjatywy, niech będzie fakt tłumów kibiców na zawodach zorganizowanych w Tucholi w dniu 30.07.2006 jako I i II runda Mistrzostw Okręgu w Supercrossie, który raczej większą popularnością cieszy się za oceanem, niż w Polsce. Specyfika supercrossu polega na bardzo dużej intensywności skoków i zakrętów, jest bardzo wyczerpujący z powodu bardzo krótkich prostych, wymaga od zawodników doskonałej kondycji. Jest bardzo widowiskowy, ponieważ cała trasa jest rozmieszczona na małym obszarze i kibice obserwują „jak na dłoni” przebieg całych zawodów. W Tucholi odbyły się biegi w trzech klasach, czyli amatorzy, zawodnicy z licencją oraz „do 80cc”. Zaprezentowali się zawodnicy z AMK Człuchów, KM Wisła Chełmno, KM Warszawa, AKCES Tuchola oraz najliczniejsza grupa zawodników ze Starogardu Gdańskiego. Aby uświadomić kibicom, że motocross to nie tylko motocykle, zorganizowano biegi pokazowe quadów, a dosłownie jak nazwali kibice nasze sprzęty „wyścigi traktorów”, które potrafią latać…
Wyniki zawodów
  
Możemy tylko pogratulować pomysłu budowy toru motocrossowego i organizacji profesjonalnych zawodów, brawo dla Marka Bolińskiego. Mamy jednak małą uwagę, aby na kolejnych zawodach w Tucholi quady nie były potraktowane jako zło konieczne przez sędziego zawodów, a organizator zorganizował również biegi punktowane dla zawodników ATV, bo te z pewnością przyciągają publikę.
  

Fotorelacja - zobacz,
autor T. Gajli

Czytaj również o zawodach:
 

Archiwum...